Powered by Smartsupp

info@fooxdesign.cz (on-line: Po-Pá 8:00 - 18:30)          Doprava od 55 Kč

Výroba šperků

Vítejte v zákulisí našeho ateliéru, kde se magie stává skutečností a kde se každého šperku. Výroba šperků je proces, který má své kouzlo a mystiku, obklopující jej aura tajemství a umění. V této sekci se ponoříme do zákulisí ateliéru, kde se rodí ty nejkrásnější šperky. Od prvního nápadu, přes vytváření 3D modelů, až po finální výrobek, každý krok je svědectvím řemeslné dovednosti, trpělivosti a vášně pro detail. Tak pojďme na to!


Tvorba skyci

Začneme u základu každého šperku – u skici. Tento krok je jako vyprávění příběhu, kde každý tah tužky na papíře představuje slovo. Umělec vloží do této fáze celé své srdce a duši, aby vytvořil něco jedinečného a osobitého. Skica je základem, na kterém se bude stavět. Je to jako když architekt kreslí plány na dům; bez pevných základů se celý projekt může zhroutit.


Tvorba 3D modelu

Po dokončení skici přichází na řadu tvorba 3D modelu. V této fázi se umělec stává jakýmsi čarodějem, který své myšlenky přetváří v digitální realitu. Použití 3D tiskárny umožňuje přenést návrh ze světa fantazie do fyzické podoby s neuvěřitelnou přesností a detailností. Je to trochu jako kouzlo; co bylo před chvílí jen na papíře, nyní může umělec držet ve svých rukách.

Tvorba silikonové formy

Následuje vytvoření silikonové formy. Tento krok je klíčový pro reprodukci designu. Silikonová forma slouží jako negativ šperku, do kterého se později vlije materiál, z něhož bude šperk vyroben. Představte si to jako vytváření odlitku své oblíbené sochy v miniaturální podobě. Preciznost a pečlivost jsou zde nezbytné, aby každý detail byl zachován a výsledný šperk byl dokonalou replikou původního návrhu.


Samotná výroba dekorací

A konečně, samotná výroba šperků. Tento krok je korunovací celého procesu, kdy se všechny předchozí úsilí spojuje do jednoho celku. Materiál je roztaven a vlit do připravené formy. Po ztuhnutí materiálu a vyjmutí z formy následuje finální úprava – broušení, leštění a případné osazení kameny. Každý šperk je unikátním dílem, které nese v sobě příběh svého vzniku.

Výroba šperků je tedy cestou plnou umění, preciznosti a lásky k detailu. Od prvního nápadu až po finální výrobek je to proces, který vyžaduje nejen technické dovednosti, ale i umělecké cítění a vášeň pro krásu. A právě to dělá každý šperk nejen kusem šperku, ale také malým uměleckým dílem, které má svou duši.

Váš FOOX Design,
kde se příroda setkává s uměním